Videoer til Chakra-boken
Lesson description
Alle yogateknikkene i boken har gode illustrasjoner og fyldige instruksjoner. Men spesielt lange, sammensatte sekvenser av yogastillinger som «Sol, jeg hilser deg» kan være en utfordring å gjøre bare etter å ha lest om de. De er derfor tilgjengelige her for en lettere innlæring. Som en fin introduksjon til Klassisk yoga kan jeg anbefale deg å følge instruksjonene i videoen «Introduksjon til Klassisk yoga».
Sammen med Sol har jeg også laget en serie av videoer som et utvidet supplement til boken. Det er hele boken i en video-utgave med instruksjon i alle teknikkene i tillegg til den avanserte chakra-meditasjonen Ajapa japa. Videosamlingen til Chakra – esoterisk yoga er på ca. 32 timer og består av 16 leksjoner à 2 timer med praktisk undervisning som følger boken. Du kan kjøpe kurset i vår nettbutikk >>
Introduksjon til Klassisk yoga
- 01:23:15
- Vi starter alltid med kort avspenning på 5 minutter. Du faller grunnleggende til ro før du går i gang med de fysiske øvelser.
- Først noen enkle yogaøvelser som løser opp og får energien til å flyte.
- Så følger noen øvelser fra midt i et grunnkurs: Klovnen (en balansestilling) og Hilsing til solen (Soløvelsen), et dynamisk forløp av 12 stillinger hvor du koordinerer pust og bevegelse.
- Tilsist fire mer meditative yogastillinger hvor du faller skikkelig til ro.
- Programmet avsluttes med Bølgepusten og en kort 15 minutters Yoga nidra dybdeavspenning.
Instruksjon: Bjarke | Elev: Sol | Varighet: ca. 1 time og 25 minutter